ŽALINGŲ ĮPROČIŲ VAIKŲ IR PAAUGLIŲ TARPE PAPLITIMO FORMOS, POVEIKIS SVEIKATAI, PREVENCIJA (8 akad. val.) (Lekt. Aina Adomaitytė)
► Tema: „Žalingų įpročių vaikų ir paauglių tarpe paplitimo formos, poveikis sveikatai, prevencija“
► Mokymų tikslas: parengti specialistus kaip dirbti su vaikais, paaugliais ir jų tėvais priklausomybių temose. Padėti suprasti vaikams, paauglaims ir jų tėvams, kuomet, atrodo, nekenksmingas eksperimentavimas, palaipsniui augantis ir didėjantis ilgainiui tampantis vis labiau nebekontroliuojamu ir kada tampa priklausomu.
► Trukmė: 8 akad. val.
► Lektorė: psichologė-psichoterapeutė Aina Adomaitytė. Sveikatos psichologijos magistro laipsnis, virš 20 m. terapinio darbo patirtis. Virš 16m. darbo patirtis priklausomybių problematikoje. Mokymų specialistams vedimas virš 10 m. patirtis. Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centro vadovė. SAM priklausomybės ligų specialistų ekpertų darbo grupės narė.
Priklausomybių augimas ir paplitimas labai aktuali tematika, kelianti didelius iššūkius specialistams. Psichoaktyviosios medžiagos (tabakas, alkoholis, narkotikai, psichiką veikiantys vaistai) dažniausiai išbandomos paauglystėje, dažnai kartu arba atskirai eina ir kitas priklausimas elgesys: interneto, žaidimų, lošimo, socialinių tinklų ir kita. Priklausomybę sukeliančios medžiagos dažnai išbandomos dėl nepasitikėjimo savimi, savivertės stokos, užimtumo nebuvimo, noro priešintis suaugusiųjų nurodymams, atkartoti autoritetų elgesį, atkreipti dėmesį į save, negebėjimo atsisakyti ir kt., Su priklausomybę ar priklausomybių sutrikimų simptomų turinčiais vaikais ir paaugliais dirbantiems specialistams būtina nuolat atnaujinti teorines ir praktines žinias priklausomybių tematikoje.
1. Išanalizuoti priklausomybės ir jų prigimtis. Priklausomybių vystmosi eiga nuo gimimo iki paauglystės.
2. Aptarti priklausomybių įvairovę, naująsias tendencijas vaikų, paauglių tarpe, prevencijos galimybes.
3. Aptarti metodus kaip dirbti su tėvais, šeimomis siekiant išvengti priklausomybių. Vartojimo diagnostika, testavimas. Galimi pagalbos būdai įtarus, atpažinus vartojimą. Teisinis reglamentavimas.
4. Mokinimasis motyvacinio interviu taikymas dirbant su paaugliu, siekiant elgesio pokyčių.
Kompetencijos, kurias įgis mokymų dalyviai
įgaus žinių apie psichologines bei fiziologines priklausomybių priežastis, apie priklausomybių nuo psichoaktyviųjų medžiagų, interneto, žaidimų ir lošimų panašumus bei skirtumus, rizikos veiksnius, turinčius įtakos priklausomybėms formuotis ir apsauginius veiksnius padedančius išvengti priklausomybių. Prevencijos galimybės.
įgaus praktinių įgūdžių, kaip dirbti su paauglių tėvais, šeimomis dėl priklausomybių, kaip atpažinti priklausomybes dar jų pradiniame formavimosi etape, kaip motyvuoti tėvus tinkamai kalbėtis su vaikais priklausomybių temomis. Diagnostikos galimybės.
įgaus praktinių įgūdžių, kaip dirbti su paaugliais kurie yra pasirinkimo etape, eksperimentavimo etape ir priklausomi. Kaip taikyti tam tikras motyvuojančio pokalbio technikas.
► Dalyviams išduodami kvalifikacijos pažymėjimai.
DĖL MOKYMŲ REGISTRACIJOS, AR IŠKILUS KLAUSIMAMS KREIPTIS:
Vieta
Lektoriai

Aina Adomaitytė
Aina Adomaitytė - psichologė psichoterapeutė.